Özen iş Makina Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde 5000m² alana kurulu üretim tesisinde, 46 yıllık bilgi birikimi ve deneyimi ile cam sektörüne yönelik kalıp, kalıp aksesuarları ve yedek parça üretmektedir. Kalıp üretiminde müşteri teknik resimleri doğrultusunda ya da tersine mühendislik yöntemleri izlenerek tasarım-geliştirme ve üretim gerçekleştirilmektedir. Cam üreticilerin Pres-Pres & Üfleme-Savurma-IS proseslerine yönelik tek parçalı, çift parçalı, 3 ve 4 parçalı, gravürlü kalıpları üretmekte, yurt içi ve yurtdışı pazarlarda varlığını sürdürmektedir. Sektöründe dünya liderleri olan cam üretici firmaların da onaylı tedarikçisidir.

-Özen İş Makina kalıp ana faaliyetine ek olarak, kalıp işlemesindeki bilgi birikimi, tecrübe ve yeteneğini kullanarak makine, havacılık, offshore ve enerji sektörlerine yönelik seri ve müşteri özel spesifikasyonlarına uygunlukta hassas işleme parçaları da üretmektedir.

-Ayrıca çeşitli sektörlere yönelik ve müşterisine özel çözümler sunan konveyör sistemleri, paketleme, sıralama, dizme makinelerini de Özen İş Makina çatısı altında projelendirip üretimini gerçekleştirmektedir.

-Özen İş Makina sahip olduğu değer  ve vizyon çerçevesinde müşterisine her zaman en iyi ve en yenilikçi hizmeti sunmaktadır.